Dni Rodzinne - 23 stycznia 2014 r.

W pierwszy czwartek ferii zimowych (23 stycznia) w Pałacu Mieroszewskich odbyło się pierwsze spotkanie w ramach "Dni Rodzinnych w Muzeum".

Muzeum Zagłębia przygotowało dla odwiedzających mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły między innymi zobaczyć jak kiedyś wyglądała izba zagłębiowska, jak mieszkali i w co się ubierali kiedyś mieszkańcy Zagłębia. Poza zwiedzaniem Pałacowych ekspozycji, dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach praktycznych, na których mogły własnoręcznie ubić masło czy zrobić pranie w prawdziwej zabytkowej bali. Dodatkowo dzieci mogły obejrzeć jak dawniej wyglądały przedmioty codziennego użytku. Na koniec zajęć dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym, którego tematem przewodnim było projektowanie wzorów na zagłębiowskim stroju.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: