Środowe spotkania w Muzeum Zagłębia – 16.08.17

Uczestnicy kolejnych  „Środowych spotkań…” tym razem zebrali się przed wejściem do Podziemi Będzińskich.

Po zwiedzeniu obiektu udali się na historyczny spacer po Wzgórzu Zamkowym, gdzie poznali wielowiekową historię tego miejsca, rozpoczynającą się w okresie kultury łużyckiej. Spacer zakończył się wejściem na wieżę zamkową, skąd podziwiać można rozległą panoramę Będzina.
W  drugiej części zajęć dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonywały własnoręcznie  stare pocztówki Będzina w technice scrapbookingu. Każda pocztówka zawierała zdjęcia Zamku oraz Pałacu Mieroszewskich. Zadaniem uczestników było ozdobienie pracy i nadanie jej indywidualnego charakteru. Na kolejne zajęcia zapraszamy już za tydzień.