Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na „Noc Muzeów”, która odbędzie się w naszych obiektach 16 maja 2015 r. W ramach tej międzynarodowej imprezy muzea europejskie przyjmują zwiedzających w nietypowych, nocnych godzinach. Organizatorzy przygotowują również wiele dodatkowych atrakcji np. koncerty, występy, pokazy. Muzeum Zagłębia  również przygotowało dla naszych gości wiele niespodzianek.

16 maja obiekty będzie można zwiedzać w następujących godzinach: Zamek 18.00 – 1.00, Pałac Mieroszewskich i Podziemia Będzińskie: 18.00 – 24.00.

Zapraszamy do zwiedzania stałych ekspozycji zamkowych - „Dawna broń” i „Dzieje zamku i miasta”, wystaw stałych w Pałacu Mieroszewskich – „W z łużyckiej osadzie i średniowiecznym grodzie”, „Izba zagłębiowska” oraz „Wnętrza stylowe XVIII-XIX w.” oraz interesujących wystaw czasowych.

W Podziemiach będzie można zwiedzać wystawę czasową z Łódzkiego Domu Kultury „Ścieżki pamięci” a w Pałacu otwartą niedawno ekspozycję prac Doroty Korus „Barwy wyobraźni”.

Współorganizatorami tegorocznej imprezy będą Urząd Miejski w Będzinie, Ośrodek Kultury w Będzinie, Teatr Dzieci Zagłębia, Bractwo Rycerskie Zamku Będzin oraz Chór Sarmatia Ars Benzinensis.

Jest to jedyna okazja by zwiedzić obiekty muzeum w niepowtarzalnej nocnej atmosferze. Zwiedzanie jednak to nie wszystko, na naszych gości czeka moc niespodzianek i wiele dodatkowych atrakcji. Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu muzealnym.

Wstęp do obiektów - wolny

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY