Miło nam poinformować, że projekt edukacyjny Muzeum Zagłębia w Będzinie pt. „Akademia Młodszego Asystenta Muzealnego - PRZESZŁOŚĆ PRZYSZŁOŚCI" otrzymał patronat honorowy Marszałka Województwa Śląskiego.

 

Słuchacze szkół podstawowych uzyskali status studenta naszej Akademii i wkrótce otrzymają indeksy. W tracie roku akademickiego młodzi studenci będą się zapoznawać ze specyfiką pracy w muzeum, jego misją i historią tego typu instytucji. Poprzez uczestnictwo w wykładach i warsztatach będą mieli możliwość osobistego zaangażowania w powyższy temat. 

Celem projektu jest podniesienie świadomości wśród młodych słuchaczy na temat dziedzictwa kulturowego, jako jednej z form ochrony zabytków. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia nie ograniczą się do transmisji wiedzy, lecz dostarczą wielu autentycznych przeżyć a przede wszystkim pobudzą krytyczne myślenie i osobisty rozwój naszych studentów. Autorką projektu jest Małgorzata Hałasik - Dział Sztuki Muzeum Zagłębia. Projekt potrwa do maja 2016 r., kiedy nastąpi oficjalne pasowanie na młodszego asystenta muzealnego oraz wręczenie dyplomów i wyróżnień. 

 

 

 

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY