Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski serdecznie zaprasza na II edycję „Ogrodu Sztuki 2016”,  dedykowaną jubileuszowi 60-lecia Muzeum Zagłębia w Będzinie

10 WRZEŚNIA 2016 r. TWOIM ARTYSTYCZNYM DNIEM W PAŁACU MIEROSZEWSKICH W BĘDZINIE

12:00 – 20:00 WSTĘP WOLNY

Aby zapoznać się z regulaminem - kliknij tutaj

Aby pobrać formularz zgłoszeniowy - kliknij tutaj

10 września w barokowo-klasycystycznym Pałacu Mieroszewskich odbędzie się wydarzenie kulturalne „Ogród Sztuki”. Jubileusz 60-lecia Muzeum Zagłębia w Będzinie.

W tym dniu wschodnia elewacja Pałacu Mieroszewskich przeobrazi się w dzieło sztuki za pomocą instalacji wykonanej przez florystów. We wnętrzach pałacowych będzie można podziwiać kompozycje florystyczne. Całe przedsięwzięcie rozpocznie się warsztatami florystycznymi oraz warsztatami fotograficznymi, następnie miłośników ogrodów zapraszamy na wykład poświęcony rozkwitowi ogrodów w dobie Renesansu, Manieryzmu i Baroku. Na pewno, wielu z Państwa, zainteresuje pokaz XIX - wiecznej mody w wykonaniu grupy historycznej i kostiumingu „Krynolina”. Jak wiadomo, nieodłącznym atrybutem kobiety w XIX wieku był wachlarz – wachlarze Pań z Krynoliny zadziwią romantycznym powiewem woni kwiatowej, ponieważ będą dziełem naszych Mistrzów-Florystów. Jednocześnie grupa „Krynolina” zaprosi całe rodziny do gry w krokieta i ciuciubabkę w pięknym parku przy pałacu.

W Sali Wodzów Antycznych wielbiciele twórczości polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza „spotkają go” czytającego...

...a co, dowiemy się 10 września. Około godziny 18:00 miłośnicy malarstwa wspaniałej artystki Haliny Lerman wezmą udział w wernisażu Jej wystawy „Tajemnicze Ogrody”. Te i inne artystyczne doznania zakończy spotkanie z pracownikami muzeum, wspaniały koncert i losowanie nagrody publiczności, czyli jubileuszowego tortu z kwiatów – będzie to kwiatowe dzieło sztuki jednego z Florystów, które trafi do Państwa.

Tak jak podczas I edycji „Ogrodu Sztuki”, w parku obok barokowych rzeźb Bachusa i Flory, przez cały artystyczny dzień, będzie stworzona kawiarnia dla naszych gości, a jej wystrój będzie nawiązywał do...

...to niech pozostanie niespodzianką.

UWAGA! wszystkiego teraz nie możemy zdradzić, pod koniec sierpnia podamy jeszcze więcej wiadomości.

•    Warsztaty florystyczne, prowadzenie – Florysta Artur Trzcionka.

•    Warsztaty fotograficzne, spotkanie ze słynnego cyklu „Papier bije piksele”, prowadzenie – Fundacja Filmu i Fotografii.

•    Pokaz XIX–wiecznej mody, zabawy w parku - Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina”.

•    Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem, prowadzenie -  Małgorzatą Hałasik wraz z grupą „Krynolina”

•    Wykład „Renesans, Manieryzm, Barok. Rozkwit Ogrodów w Europie” – Małgorzata Hałasik.

•    Wernisaż wystawy „Tajemnicze Ogrody”. Malarstwo Haliny Lerman – Gość specjalny wernisażu – córka malarki Izabella Lerman-Ginko.

•    KONCERT

•    Przez cały dzień można podziwiać kompozycje florystyczne mistrzów tego pięknego zawodu!

Więcej szczegółów o programie wydarzenia na stronie https://www.facebook.com/events/1096671890407962/

DO ZOBACZENIA W PAŁACU MIEROSZEWSKICH 10 WRZEŚNIA 2016 r.

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY