Od 13 sierpnia do 18 września na terenie województwa śląskiego odbywa się gra terenowa „Pociąg do Podróżowania”. Zabawa polega na podróżowaniu do wymienionych w grze miejsc, w których uczestnik otrzymuje pieczątkę na swojej Karcie Kolekcjonerskiej jako dowód przybycia do danego obiektu.

Każde z miejsc jest odpowiednio punktowane, w zależności do jakiej strefy przynależy. W przypadku, kiedy uczestnik uzbiera odpowiednią ilość punktów, określoną w zasadach gry, może wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych upominków.

W Muzeum Zagłębia w Będzinie będzie można zdobyć punkty, odwiedzając dwa z obiektów – zamek oraz Pałac Mieroszewskich.Celem zabawy jest promocja turystyczna regionu i zapoznanie społeczeństwa z ciekawymi i godnymi uwagi miejscami do zwiedzenia.

Organizatorzy przedsięwzięcia dodatkowo zachęcają uczestników do przemieszczania się pomiędzy punktami, regionalnymi połączeniami kolejowymi obsługiwanymi przez Koleje Śląskie. Wszelkie informacje na temat gry dostępne pod adresem http://silesiainfotransport.pl/?page_id=13158

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY