Otwarcie wystawy prac Haliny Kwiatkowskiej pt. "Czar nici"

Otwarcie wystawy prac Haliny Kwiatkowskiej pt. "Czar nici"

W środę 11 kwietnia 2018 roku odbył się wernisaż wystawy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego pt. „Czar nici” , który został zorganizowany w związku z  Jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej Haliny Kwiatkowskiej.

Pasją Haliny Kwiatkowskiej od wielu lat jest haft artystyczny. Przy pomocy igły, muliny i kanwy tworzy zachwycające obrazy. Prace Artystki do 13 maja można podziwiać w dwóch obiektach należących do muzeum. W Pałacu Mieroszewskich zobaczymy martwą naturę, portrety oraz przepiękne kwiaty, natomiast w Zamku pełne realizmu krajobrazy oraz repliki obrazów znanych malarzy.

Dla Jubilatki Muzeum Zagłębia w Będzinie przygotowało kilka niespodzianek. Pierwszą był występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Będzinie, który wprowadził gości w wiosenny, pełen ciepła klimat. Drugą niespodzianką był natomiast recital Irminy Barczewskiej – Garus przy akompaniamencie Grzegorza Głowackiego, którzy przypomnieli najpiękniejsze utwory zarówno polskich jak i zagranicznych wykonawców.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej oraz galerii zdjęć.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY