28 kwietnia Muzeum Zagłębia w Będzinie wzięło udział w Festiwalu Edukacyjnym Nowe Inspiracje - "WOM" 2018 w Katowicach

28 kwietnia Muzeum Zagłębia w Będzinie wzięło udział w Festiwalu Edukacyjnym Nowe Inspiracje - "WOM" 2018 w Katowicach

Festiwal edukacyjny organizowany jest corocznie przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Poza obszerną ofertą edukacyjną wydawców podręczników organizatorzy przygotowują dla gości dodatkowe atrakcje i wydarzenia towarzyszące -  stoiska różnych instytucji, lekcje pokazowe, warsztaty.

W czasie tegorocznej edycji Muzeum Zagłębia zaprezentowało dwie lekcje pokazowe „W izbie zagłębiowskiej” i „Zamek będziński jako przykład budowli obronnej z czasów Kazimierza Wielkiego”. Podczas zajęć nauczyciele nie szczędzili sił, aby zrobić masło w maselnicy tłuczkowej i wysłuchali prelekcji dotyczącej architektury i historii będzińskiego zamku.

W czasie festiwalu promowaliśmy też obiekty Muzeum Zagłębia w Będzinie: Zamek, Pałac Mieroszewskich, Podziemia Będzińskie i Dom Modlitwy Mizrachi, informując zainteresowanych o możliwościach ich zwiedzania. Nauczyciele uczestniczący w targach zapoznali się też z aktualną ofertą edukacyjną muzeum, otrzymując materiały dotyczące lekcji i warsztatów. Zdecydowana większość wyraziła chęć odwiedzenia Muzeum Zagłębia, a także udziału w organizowanych przez nas zajęciach.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY