Za nami kolejna Noc Muzeów pełna atrakcji!

Za nami kolejna Noc Muzeów pełna atrakcji!

19 maja podczas Nocy Muzeów licznie przybyli goście mieli okazję nie tylko zwiedzać obiekty Muzeum Zagłębia w nietypowych godzinach, ale również skorzystać z wielu przygotowanych z tej okazji atrakcji.

W Pałacu Mieroszewskich przenieśliśmy się do  lat 20. XX wieku, gdzie otwarta została wystawa poświęcona polskiej aktorce teatralnej i filmowej „Pola Negri – legenda kina” przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi. Była to również okazja do zobaczenia projekcji filmów z tą międzynarodową gwiazdą kina niemego. Nie zabrakło niespodzianki dla najmłodszych gości muzealnych, którzy mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych i stworzyć plakaty filmowe w formie kolażu, z główną bohaterką wieczoru. Podkreśleniem panującego w pałacu klimatu był akcent muzyczny.

W będzińskim zamku oraz pod jego murami odbywały się pokazy Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin, podczas których ochotnicy mogli m. in. podjąć walkę z rycerzem,  dowiedzieć się czym i jak dawniej strzelano oraz w co rycerz średniowieczny był ubrany. Uzupełnieniem tych informacji była oczywiście ekspozycja broni i uzbrojenia w muzeum zamkowym. Ponadto niecodzienną i efektowną atrakcją był pokaz teatru ognia Inferis, który skutecznie przykuł uwagę licznie zgromadzonych gości.

Natomiast w Podziemiach Będzińskich wielu zwiedzających miało okazję po raz pierwszy zobaczyć niedawno otwartą aranżację „Tropiciele historii Podziemi będzińskich”. Tej nocy został udostępniony także Domu Modlitwy Mizrachi, gdzie można było posłuchać o dziejach Żydów będzińskich i historii samego miejsca. 

Dziękujemy za liczne przybycie i już dzisiaj zapraszamy za rok, na kolejną Noc Muzeów w Muzeum Zagłębia w Będzinie.

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY