Finisaż wystawy pokonkursowej III Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki "Art Passion Festival"

Finisaż wystawy pokonkursowej III Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki "Art Passion Festival"

26 lipca 2018 r. odbył się finisaż wystawy pokonkursowej  III Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki „Art Passion Festival”.  Wydarzenie organizowane było  po raz trzeci przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.


Dodatkową atrakcją finisażu był interesujący akcent muzyczno – poetycki w wykonaniu artystek ze stowarzyszenia.
Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego otwarte jest na uczestników zarówno z Polski, jak i spoza jej granic, ma na  celu zintegrować środowisko artystyczne.
Festiwal ma charakter otwarty, a tematyka prac jest dowolna. Ideą przedsięwzięcia jest między innymi przedstawienie dorobku artystycznego środowiska twórców  bezpośrednio i pośrednio związanych z Zagłębiem Dąbrowskim. Jury, które wyłoniło zwycięzców festiwalu nagradzało uczestników w następujących kategoriach: malarstwo, rzeźba, fotografia, haft artystyczny. Na wystawie prezentowanej w Muzeum Zagłębia będzie można zobaczyć m.in. nagrodzone prace, takie jak: Anna Kłosowicz „Karmelowe róże” – Grand Prix w kategorii haft artystyczny, Andrzej Gilski „Zamek w Będzinie” – wyróżnienie w kategorii fotografia czy Andrzej Gębczyński „Wytną… czy nie wytną?” – wyróżnienie w kategorii rzeźba.

Wystawę można zobaczyć  do 2 września 2018 r. w Pałacu Mieroszewskich.
 Zapraszamy do galerii zdjęć.


Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY