Międzypokoleniowe warsztaty w naszym muzeum

Wczoraj gościliśmy w Pałacu Mieroszewskich grupę osób z Częstochowy zróżnicowaną wiekowo. Warsztaty, w których jednocześnie biorą udział seniorzy i nastolatkowie są bardzo ciekawą formą współpracy i integracji międzypokoleniowej. 
Żyjemy w świecie, gdzie rodziny wielopokoleniowe są rzadkością. Ten brak przestrzeni do nawiązania kontaktów sprawia, że młodzi i starsi mało o sobie wiedzą, co jest przyczynkiem do tworzenia się stereotypów. Warsztaty muzealne są świetną płaszczyzną aby zmienić ten stan rzeczy, ponieważ podczas takich spotkań tworzymy relacje pozwalające nawzajem się zrozumieć. Warsztaty pt. „Mój wazon z Delft”okazały się dobrą metodą aktywizacji społecznej, gdzie dzieci i seniorzy uzupełnili swoją wiedzę oraz umiejętności. Chociaż brzmi to banalnie, to warto podjąć wysiłek dostosowania zajęć do spotkania różnych generacji.
Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej
Warsztaty przygotowała i prowadziła Małgorzata Hałasik, kustosz Muzeum Zagłębia w Będzinie
Kontakt i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel. 32 267 77 07, wew. 26.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY