„Sentymentalne kroniki wojennego Będzina” – relacja z wydarzenia

„Sentymentalne kroniki wojennego Będzina” – relacja z wydarzenia

W pięknych wnętrzach Pałacu Mieroszewskich dnia 27 kwietnia 2017 r. odbyło się wydarzenie pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego  pn. „Sentymentalne kroniki wojennego Będzina wraz ze spotkaniem z Lidią Stefek – autorką powieści „Strachy”.


Spotkanie rozpoczęło się prezentacją  pt. „Dawny Będzin - Historia w zasięgu ręki”, dzięki której można było zobaczyć stare, klimatyczne zdjęcia Będzina.  
Następnie przy dźwiękach starych piosenek ze skrzyni będzińskiego kataryniarza  pani Lidia Stefek pokazując swoją prezentację opowiedziała o trasie  związanej z fabułą i bohaterami powieści oraz zachęcała przybyłych gości do spacerów po obiektach Muzeum Zagłębia w Będzinie, po będzińskich ulicach, a także po  bulwarach nad Czarną Przemszą. Po takim spotkaniu z autorką czytelnicy będą mieli okazję odkryć  stare miejsca w Będzinie na nowo.
To była wspaniała, sentymentalna   podróż w czasie, która  nawiązała  do współczesności.
Pod koniec  wydarzenia na wszystkich  gości czekała miła niespodzianka w postaci loterii, na której jeden  z egzemplarzy powieści „Strachy” trafił w szczęśliwe ręce.

 Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej i galerii zdjęć.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY