Wernisaż wystawy "Różne oblicza miedzi"

6 września odbył się wernisaż wystawy "Różne oblicza miedzi", która zawitała do nas z Muzeum Miedzi w Legnicy.

Podczas spotkania przybyli goście zobaczyli krótki film, obrazujący jedną z ciekawszych technik zdobienia miedzi - emaliowanie. Technika ta, sięgająca korzeniami starożytności i rozpowszechniona w wielu miejscach naszego globu, polega na pokrywaniu płyt miedzianych sproszkowanym szkłem z barwnikami mineralnymi i wielokrotnym wypalaniu w piecu. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych szczegółów na temat zgromadzonych na niej eksponatów od Łucji Wojtasik-Seredyszyn, wieloletniej pracownicy Muzeum Miedzi, muzealnika "z krwi i kości", znakomitej specjalistki w zagadnieniach prezentowanego tematu.

Wystawę zwiedzać można do 29 października 2017 roku.

Serdecznie zapraszamy.