Od 21 sierpnia w Pałacu Mieroszewskich można obejrzeć wystawę plakatów poświęconych osobom zaangażowanym w działania powstańcze i plebiscytowe.

Jest to projekt, który od 2018 roku realizuje katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. W 2020 r. bohaterami plakatów są m.in. legendarny „błękitny generał” Józef Haller, ks. Jan Szymała - wybitny działacz społeczny, uczestnik II i III Powstania Śląskiego i pochodzący z Józefowca kpt. Henryk Kalemba – uczestnik II i III Powstania Śląskiego oraz działacz plebiscytowy, a także zaangażowani w Komitecie Plebiscytowym w Katowicach lekarze: dr. Andrzej Mielęcki i dr. Henryk Jarczyk. Na chwilę obecną galerię tworzy 16 wybranych sylwetek: 9 postaci z I i 6 postaci z II Powstania Śląskiego.

Serdecznie zapraszamy.