W dniach od 15 października do końca listopada tego roku będzie można obejrzeć  w naszym muzeum jedną z ciekawszych wystaw archeologicznych ostatnich lat.

Powstała w IAiE PAN we Wrocławiu ekspozycja: „Domasław – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII – VI w. p.n.e.)” obejmuje kilkaset zabytków pozyskanych podczas eksploracji wymienionego cmentarzyska. Znajdują się na niej zarówno zwykłe przedmioty codziennego użytku, dobrze znane z innych wykopalisk, jak i prawdziwe skarby kultury materialnej halsztackiego społeczeństwa, w tym importy z centrów na terenie Italii i dzisiejszej Austrii. Te ostatnie stanowią wyraźny miernik kontaktów handlowych naszych ziem z tymi, przodującymi wówczas cywilizacyjnie ośrodkami. Zapraszamy do odwiedzenia będzińskiego muzeum w podanym terminie.