W Pałacu Mieroszewskich została przygotowana nowa wystawa czasowa prezentująca twórczość pełną ciepłych barw i pięknych form emanujących spokojem: Tutaj i ponad czasem. Kreacje wyobraźni Elżbiety Dutkiewicz.

Artystka z elementów rzeczywistości buduje świat nadrealny, który może zdarzyć się wszędzie a zarazem nigdzie, który trwa wiecznie i przemija w ułamku sekundy, zawieszony gdzieś w czasie na granicy snu, w przestrzeni wyobraźni.
Niestety, z powodu panującej obecnie sytuacji nie możemy Państwa zaprosić do pałacowych wnętrz. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce będzie to możliwe. Do tego czasu postaramy się przybliżyć Państwu twórczość Elżbiety Dutkiewicz na naszej stronie internetowej, tak by mogli Państwo dzielić z nami radość poznawania tajemniczego i pełnego uroku świata malarstwa z pogranicza rzeczywistości.