Jednym z popularniejszych i najdłużej działających zakładów fotograficznych w naszym mieście była firma rodzinna Arciszewskich. Bronisław Arciszewski przyjechał z Białegostoku do Będzina na początku XX wieku i poznał Urszulę Kaszyńską. Młoda kobieta ówcześnie pracowała w zakładzie fotograficznym w Sosnowcu, gdzie zdobywała umiejętności w znanym i pierwszorzędnym atelier Braci Altman.

Urszula i Bronisław pobrali się i po 1910 roku otworzyli w Będzinie własny zakład fotograficzny. Firmę początkowo ulokowano na Starym Rynku, a następnie przeniesiono do kamienicy przy ulicy Małachowskiego 4. Decyzja otwarcia własnego biznesu zapewne była uwarunkowana zdobytymi u Altmanów umiejętnościami małżonki. Urszula nauczyła męża rzemiosła i sztuki fotografii, dlatego można powiedzieć, że była jedną z pionierek - fotografek w Zagłębiu Dąbrowskim. Atelier prowadzone przez małżonków Arciszewskich cieszyło się dużym uznaniem klientów, a ich prace posiadają obecnie świetne recenzje wśród znawców tematu. Arciszewscy pracowali wspólnie w zakładzie do początku 60. XX w. Urszula Kaszyńska-Arciszewska zmarła w 1966 roku, a po jej śmierci biznes rodzinny przejęła córka Irena Zięba.

Urszula Kaszyńska w stroju stylizowanym na ludowo, ok. 1910 r., ze zbiorów Muzeum Zagłębia w Będzinie.