Wystawa o takim tytule otwarta została w naszym muzeum 15 października. Przygotowaliśmy dla Państwa ekspozycję nieco odmienną od zazwyczaj prezentowanych. Zwykle bywa tak, że zapraszamy do prezentacji instytucje i osoby prywatne, mogące poszczycić się ciekawymi zbiorami, bądź wytworami czyjegoś talentu.

Obecnie to muzealnicy zatrudnieni w Muzeum Zagłębia i w kilku zaprzyjaźnionych placówkach przedstawili swoje zbiory prywatne. Na parterze i pierwszym piętrze Pałacu Mieroszewskich można dziś podziwiać to, co często całymi latami gromadziliśmy w domach. Rzeczy, które nas zaciekawiły, zafascynowały lub takie, które nauczyliśmy się wytwarzać własnoręcznie. Są wśród nich pamiątki rodzinne, są artefakty tropione mozolnie na „pchlich targach” bądź przywożone z wypraw w różne strony świata. Niektóre liczą sobie ponad setkę lat, inne są nieco bliższe naszym czasom. Wystawa wabi różnorodnością, kolorami i, często, egzotyką prezentowanych eksponatów. Będzie ją można oglądać do 5 grudnia, serdecznie zapraszamy.