A może na chwilę warto przerwać przedświąteczne bieganie po sklepach oraz pucowanie wszystkiego wokół i zamiast tego po prostu wybrać się na wiosenny spacer? Można przy okazji odwiedzić muzeum, do czego Państwa namawiamy.

W Pałacu Mieroszewskich do 15 maja prezentowane są wystawy czasowe prac Małgorzaty Lazarek zatytułowane: Humor zeszytów Małgosi oraz Źle czy dobrze okaże się później.
Prace artystki wywołują zarówno uśmiech na twarzy jak i gromki śmiech, a to jak wiadomo samo zdrowie, więc zapraszamy do skorzystania z takiej formy relaksu.

Warto w tym miejscu wspomnieć o oprawie muzycznej wystaw. Nagrania towarzyszące ekspozycjom prac Małgorzaty Lazarek pochodzą z wydawnictw Towarzystwa Muzycznego Śląskich Kameralistów.

Towarzystwo powstało w październiku 2016 roku i działa w oparciu o współpracę z Orkiestrą Śląskich Kameralistów oraz Kwintetem Śląskich Kameralistów. Celem działania jest krzewienie i upowszechnianie kultury muzycznej.

Towarzystwo wydało cztery płyty CD dla wydawnictw Acte Prealable i Dux a także zrealizowało kilkadziesiąt koncertów z artystami uprawiającymi różne gatunki muzyczne. Wśród nich należy wspomnieć Maestro Jerzego Maksymiuka, Roberta Kabarę, Macieja Niesiołowskiego, Tomasza Koniecznego, a także Marcina Wyrostka, Grażynę Łobaszewską, Marka Piekarczyka, czy zespół Kombi.

Muzeum Zagłębia w Będzinie dziękuje Towarzystwu za udostępnienie nagrań i za możliwość wykorzystania ich do aranżacji wystawy.