Herbatki, bale, rauty, piękne suknie, wachlarze, światło odbijające się w kryształowych zwierciadłach i dotykające złoconych brzegów filiżanek z najdelikatniejszej porcelany. Pani domu w oczekiwaniu na przybycie gości sprawdza czy kwiaty zostały właściwie ułożone. Nareszcie są! Pierwszy powóz pojawił się na podjeździe… Czar przeszłości, urok świata, który bezpowrotnie przeminął.

Wszystkich, którzy chociaż na chwilę chcą przenieść się w czasie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Zwiedzającym udostępniamy Pałac Mieroszewskich, Zamek, Podziemia będzińskie oraz Dom Modlitwy Mizrachi. Na tę jedyną, szczególną noc w roku przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji – między innymi spacery historyczne, spektakl teatralny w wykonaniu pracowników Muzeum Zagłębia, koncerty, wykład poświęcony modzie oraz warsztaty plastyczne.

Szczegółowy program wydarzenia znajdą Państwo na plakatach. Bilet wstępu do każdego z obiektów kosztuje  w ten szczególny wieczór tylko 2 zł.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Nocy Muzeów.