Jak co roku w sierpniu mamy przyjemność gościć w naszych obiektach uczestników Środowych Spotkań w Muzeum Zagłębia.

W czasie zajęć otwierających cykl uczestnicy poznawali tajemnice drzew i drewna – wysłuchali prelekcji na temat życia lasu a następnie zwiedzali wystawy w Pałacu Mieroszewskich, gdzie zapoznali się z technikami obróbki drewna oraz podziwiali kunszt dawnych rzemieślników. Zajęciom towarzyszyły warsztaty plastyczne podczas których każdy wykonał zabawkę z drewna, szyszek i papieru. Następnie uczestnicy spotkania udali się na spacer na Wzgórze Zamkowe podczas którego poznawali ciekawostki związane z historią Będzina.

Na kolejne zajęcia zapraszamy już za tydzień w środę, zapisy oraz informacje – Dział Edukacji, tel. 322677707 wew.28.