W miniony weekend odbyło się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „BĘDZIN którego już nie ma”. Licznie przybyli zwiedzający mieli okazję wysłuchać ciekawostek związanych z naszym miastem i poznać niezwykłe historie prezentowanych eksponatów, które zostały podarowane na przestrzeni wielu lat przez mieszkańców Będzina.
Podczas spotkania wśród uczestników ożyły wspomnienia. Niespodzianką dla pani kurator było spotkanie z potomkami Augusta i Julianny Pogorzelskich, których portrety prezentujemy w sali poświęconej XIX–wiecznemu Będzinowi.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

⚜️ Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „BĘDZIN którego już z nie ma” można zamówić także dla osób indywidualnych lub grup pod numerem telefonu: 32 667 77 07 wew. 26 (kontakt bezpośredni z kuratorem wystawy), lub pod numerem 32 667 77 07 wew. 28 (Dział Edukacji).

👉 Muzeum Zagłębia będzie organizować oprowadzania kuratorskie w jeden wybrany weekend miesiąca.

⚜️ W weekend grudniowy zapraszamy:
- w sobotę (3.12.22 r.) na godzinę 15.00
- w niedzielę (4.12.22 r.) na godzinę 13.00.