W związku z obchodami 665 rocznicy lokacji miasta Muzeum Zagłębia w Będzinie wydało wyjątkowy kalendarz.

Można w nim znaleźć informacje o przeszłości miasta – o początkach osadnictwa, czasach panowania króla Kazimierza Wielkiego aż po okres zaborów, czasy pierwszej i drugiej wojny światowej oraz zmiany, które przyniósł XX wiek. Dodatkowo każdy miesiąc zawiera kalendarium najważniejszych wydarzeń. Strona wizualna tego szczególnego wydawnictwa jest niezwykle atrakcyjna bowiem zawiera fotografie obiektów muzealnych oraz zabytków znajdujących się w zbiorach. Kalendarz opracowany przez pracowników Muzeum Zagłębia stanowi piękną pamiątkę oraz jest źródłem informacji o historii Będzina. Można go kupić w punktach kasowych obiektów muzealnych – w Zamku oraz w Pałacu Mieroszewskich. Zachęcamy Państwa do zrobienia sobie noworocznego prezentu.