W myśl powiedzenia „Z Nowym Rokiem - nowym krokiem” zachęcamy mieszkańców Będzina do wizyty w Pałacu Mieroszewskich, gdzie przygotowaliśmy ciekawe ekspozycje.

Jedną z nich jest wystawa pt. „Będzin, którego już nie ma”, która zainteresuje nawet najbardziej wymagającego widza chcącego zapoznać się z historią naszego miasta od XIX w. do lat 70. XX w. Jednym z wielu tematów podjętych na wystawie jest sport w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Dlatego pod koniec ubiegłego roku naszymi gośćmi byli reprezentanci reaktywowanego Klubu Sportowego „Zagłębianka”. Po obejrzeniu ekspozycji sportowcy zamieścili na swoim fanpage artykuł - „W poszukiwaniu śladów historii…”, być może jego wymowny tytuł zainspiruje Państwa do zapoznania się z naszą wystawą.

Zapraszamy do Pałacu Mieroszewskich w Będzinie ulica Gzichowska 15