Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła

Wydarzenie organizowane od 2009 roku. Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców regionu i województwa, a także pochlebne recenzje impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych województwa śląskiego.

Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła to wydarzenie, które jest okazją do zaprezentowania mieszkańcom regionu, jak i województwa, różnorodnych wyrobów tradycyjnych, wykonywanych metodami naturalnymi przy użyciu ekologicznych surowców. Każdego roku na Jarmarku prezentują się: plecionkarze, rzeźbiarze, malarze, garncarze, ceramicy, wytwórcy biżuterii i zabawek, a także piekarze, cukiernicy, pszczelarze, producenci wyrobów wędliniarskich, wytwórcy naturalnych soków, kwasów chlebowych oraz innych potraw regionalnych z całej Polski. 

Podczas każdej edycji imprezy organizujemy dla naszych gości bezpłatne warsztaty, takie jak: garncartwo, łyżkarstwo, ikonopisarstwo, koronkarstwo, filcowanie, rzeźbiarstwo czy warsztaty wyrobu kwiatów z osiki, a na scenie Jarmarku można usłyszeć zespoły folklorystyczne, śpiewacze oraz zespoły folkowe. Każdy uczestnik może odpocząć w cieniu parkowych drzew w specjalnie przygotowanej do tego Strefie Relaksu, natomiast najmłodsi bawią się w Strefie Malucha korzystając z zabaw edukacyjnych i bezpłatnych warsztatów. Dzięki Strefie Charytatywnej możemy przyczynić się do propagowania ważnych idei dla społeczeństwa. Współpracowaliśmy z Fundacją DKMS oraz Stowarzyszeniem Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom”. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Oficjalna strona Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła: www.jarmarkrzemiosla.pl

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY