Wernisaż wystawy "Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy".

Wernisaż wystawy "Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy".

3 października miał miejsce wernisaż wystawy czasowej: „Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy”, którą będzie można oglądać przez dwa najbliższe miesiące w Pałacu Mieroszewskich.

Wystawa przybyła z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, gdzie powstała w Dziale Archeologii Bałtów na podstawie badań własnych działu, realizowanych w ramach projektu: Polsko – Norweska Inicjatywa Nowoczesnego Konserwatorstwa Archeologicznego „Archeologia Jaćwieży”. Gośćmi specjalnymi wernisażu byli Dyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie Wojciech Brzeziński oraz kuratorzy wystawy Marcin Engel i Cezary Sobczak.

Wyniki najnowszych badań, zarówno w kontekście archeologii, jak i historii omawianych terenów, przedstawił jeden z kuratorów wystawy, dr Marcin Engel. Była to solidna porcja wiedzy, tym bardziej cennej, że niejako „z pierwszej ręki”. Wiedzy, która dopiero za jakiś czas dostępna będzie w publikacjach.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze muzeum podczas wydarzenia serdecznie dziękujemy za okazane zainteresowanie, a pozostałych Państwa zapraszamy do zwiedzania wystawy, która prezentowana będzie do 2 grudnia 2018 r. w Pałacu Mieroszewskich.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY