Zapraszamy Państwa do odwiedzenia Pałacu Mieroszewskich. W jednym z najpiękniejszych obiektów regionu prezentujemy prace Marity Benke – Gajdy. Unikalny świat pełnych ekspresji form ceramicznych przykuwa uwagę kształtem, fakturą, bogactwem kreacji.

Czytaj więcej...

Zapraszamy Państwa na nową wystawę w Pałacu Mieroszewskich, która podsumowuje trzydzieści pięć lat pasji, cierpliwości oraz niezwykłego zaangażowania Haliny Kwiatkowskiej.

Czytaj więcej...

Od 26 maja w Pałacu Mieroszewskich można zobaczyć nową wystawę czasową „Ażurowy świat. Wycinanki Grzegorza Dudały”. 

Czytaj więcej...

…ponieważ zawsze warto zrobić sobie przerwę w codziennym zabieganiu i chociaż na chwilę odwiedzić miejsce pełne uroku.

Czytaj więcej...

W Muzeum Zagłębia w Będzinie prezentujemy nową wystawę czasową: Mieszczańska kultura palenia tytoniu. Fajki w nowożytnej tradycji i obyczajowości mieszkańców Krakowa” przygotowaną w krakowskim Muzeum Archeologicznym.

Czytaj więcej...

Ostrawa to miasto w Czechach przy północnym krańcu Bramy Morawskiej, gdzie mieszka i tworzy artysta Milan Fiala. Obecnie jego twórczość można podziwiać w Muzeum Zagłębia w Będzinie. 

Czytaj więcej...

Już w nadchodzącym tygodniu zapraszamy Państwa na wystawę gobelinów Marii Gostylli-Pachuckiej.

Czytaj więcej...

Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w Pałacu Mieroszewskich, gdzie od dziś można zwiedzać wystawę rzeźb Dariusza Zientary.

Czytaj więcej...

Zapraszamy Państwa do zwiedzania nowej wystawy:  Bezdroża po drodze. Malarskie wędrówki Anny Ciszewskiej.

Czytaj więcej...

Naszych gości zwiedzających stylowe, pałacowe wnętrza spotka miła niespodzianka, ponieważ od 14 maja w pięknych salonach będzie można obejrzeć projekty sukien wieczorowych dokumentujące wieloletnią działalność Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu. W ubiegłym roku szkolnym placówka obchodziła jubileusz 75-lecia istnienia szkoły i w związku z tak ważną uroczystością zorganizowała wystawę projektów dyplomantów z wielu dekad.

Czytaj więcej...

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY