Od 7 marca serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej nowej wystawy o wiele mówiącym tytule - PATCHWORK.

W Pałacu Mieroszewskich będziemy bowiem gościć prace artystów Grupy Sieleckiej - grupy malarstwa dla dorosłych, która działa przy Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki. Tworzą ją amatorzy, wśród których znajdują się zarówno osoby aktywne zawodowo oraz seniorzy. Jak mówi opiekunka i mentorka grupy, Monika Pawlas-Polańska, założeniem zajęć jest indywidualne podejście do uczestników, aby każdy mógł rozwijać się w swoim tempie i we własnej przestrzeni malarskiej. Efekty tego rozwoju w postaci obrazów malowanych techniką akrylową i olejną, będziecie Państwo mogli podziwiać w Muzeum Zagłębia w Będzinie do 7 czerwca 2020 roku. Zapraszamy!