Dawny szlak handlowy, droga pielgrzymkowa, trakt prowadzący przez obszar Starego Kontynentu gdzie krzyżują się różne tradycje, idee, zwyczaje. Dla wielu ludzi Droga św. Jakuba, dawna Via Regia, czyli Droga Królewska, stała się okazją do spotkania z samym sobą, doświadczenia duchowej przemiany lub kontaktu z Absolutem. Wielu pielgrzymów, którzy wyruszyli na wędrówkę zmieniło swoje życie. Ten niezwykły szlak prowadzi bowiem nie tylko przez przestrzeń, lecz także dociera do głębi natury człowieka.

Od 31 lipca zapraszamy Państwa do zwiedzania nowej  wyjątkowej wystawy prezentowanej w Pałacu Mieroszewskich. Pozwala ona poznać szlak żółtej muszli, jego historię oraz ciekawe obiekty położone na trasie w Małopolsce Zachodniej. Wystawę można będzie oglądać do 29 sierpnia.
Być może zachęci Państwa do wyruszenia przed siebie?
Serdecznie zapraszamy.