Z okazji 155 rocznicy powstania powiatu będzińskiego Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na wystawę „Powiat Będziński w latach 1867-1939”.  Zaprezentowano na niej zmienne losy powiatu, władz oraz jednostek wojskowych stacjonujących w Będzinie aż do roku 1939. 

Czytaj więcej...

Od dzisiaj rozpoczynamy obchody 65-lecia Muzeum Zagłębia w Będzinie otwarciem wystawy na dziedzińcu zamkowym pt. „Przeszłość przyszłości”. Udostępniamy plansze z historią naszej instytucji oraz archiwalne zdjęcia.

Czytaj więcej...

Miłość, namiętność, porwanie, odrzucenie, śmierć. Silne uczucia, brawurowe działania, odważne czyny.

Czytaj więcej...

Już 13 grudnia 2019 roku w będzińskim Zamku rusza wystawa "Od rogatywki do oficerek", na której będą mieli Państwo okazję zajrzeć do wnętrza żołnierskiej szafy, i obejrzeć oryginalne mundury, broń i akcesoria z lat 1939-1945, oraz ich wierne repliki.

Czytaj więcej...

Już od 5 lipca serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii "Indie w
obiektywie Wojciecha Skórki".

Czytaj więcej...

Muzeum Zagłębia w Będzinie serdecznie zaprasza na niezwykłą wystawę - fotograficzną podróż po Ameryce Południowej w obiektywie Lidii Stefek.

Czytaj więcej...

plakat do wystawy

Zapraszamy na nową wystawę czasową malarstwa Justyny Strąk „Opowieści z morza podświadomości”, która prezentowana będzie w Zamku od 13.07.18 r. do 09.09.18 r.  

Czytaj więcej...

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na wernisaż wystawy Małgorzaty Rynarzewskiej „Moje inspiracje” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, który odbędzie się 15 maja o godz. 17.00 w Zamku.

Czytaj więcej...

Nowa wystawa na zamku - ekspozycja

Już od piątku 17 listopada w historycznych i surowych wnętrzach Zamku można oglądać nową wystawę czasową „Święty od wody – wizerunki Jana Nepomucena w województwie łódzkim i Zagłębiu Dąbrowskim”.

Czytaj więcej...

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY