Alfons Klejna - wszechstronny fotograf, nauczyciel, pasjonat, artysta związany z Pomorzem. Jego twórczość będziemy mogli podziwiać w Podziemiach Będzińskich, od 6 października 2017 r., na nowo prezentowanej wystawie czasowej pt. "Alfons Klejna – fotograf Pomorza. Archeologia".

Czytaj więcej...

 "Reklama dźwignią handlu - papiery firmowe śląskich zakładów 1847-1937"


Rozwój gospodarczy, przypadający na wiek XIX, pociągnął za sobą zapotrzebowanie na stworzenie możliwie taniego i uniwersalnego sposobu zareklamowania się. Niezastąpiony przy wszelkiej korespondencji, doskonały do druku ofert cenowych i rachunków, okazał się papier firmowy.

Czytaj więcej...

wętrze podziemi będzińskich

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na nową wystawę czasową pt. „Lwów w fotografii Adama Lenkiewicza”. Ekspozycja pochodzi z Muzeum Częstochowskiego i będzie prezentowana w Podziemiach Będzińskich od 15 grudnia 2016 r. do 30 stycznia 2017 r. Fotografie Adama Lenkiewicza były pokazywane m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie podczas wystawy „Na wysokiej połoninie. Sztuka Huculszczyzny – Huculszczyzna w sztuce” w 2011 r.

Czytaj więcej...

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na nową wyjątkową wystawę: „Obrazy przetrwania. Opowieści Esther Nisenthal Krinitz”, która prezentowana będzie w Podziemiach Będzińskich od 1 października do 30 listopada 2016 r. Pochodzi ona ze zbiorów Żydowskiego Muzeum Galicja z Krakowa.

Czytaj więcej...

fragment wystawy w podziemiach będzińskich

2016 rok jest to czas wyjątkowy dla Muzeum Zagłębia w Będzinie. Nasza placówka obchodzi bowiem 60 - lecie swojego istnienia. W związku z tak ważnym dla nas wydarzeniem, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na nową wyjątkową wystawę pt. „Dzielnice Będzina”. Będzie ona prezentowana w Podziemiach Będzińskich od 5 lipca do 31sierpnia 2016 roku.

Czytaj więcej...

plakat wystawy

Dnia 6 maja w Podziemiach Będzińskich została udostępniona wystawa poświęcona słowackiemu Bardejovowi. Założony w XIII wieku na terenie ówczesnego Królestwa Węgierskiego Bardejov zachował, na skutek zastoju gospodarczego w wiekach: XVIII i XIX, cały swój autentyzm i charakter średniowiecznego miasta rozbudowanego w dobie renesansu.

Czytaj więcej...

W 1556 r. Otto Heinrich Wittelsbach  elektor Palatynatu Reńskiego  wybrał się w podróż przez centrum Europy, mając nadzieję na odzyskanie należnego mu po babce – nigdy nie wypłaconego przez króla polskiego - posagu.

Czytaj więcej...

zdjęcie stare ludzi na rowerach z tytułem wystawy

Muzeum Zagłębia zaprasza do Podziemi Będzińskich na nową wystawę pt. „Cykliści: sympatycy, pasjonaci, mistrzowie”.

Czytaj więcej...

zdjęcie wystawy w Podziemiach Będzińskich

Muzeum Zagłębia w Będzinie zainspirowane nadchodzącą porą roku, prezentuje nową wystawę czasową „Niegdysiejsze śniegi. Zima w metropoliach”.  

Czytaj więcej...

„Powidoki wsi polskiej”- plansza tytułowa

W Podziemiach Będzińskich od 3 października  2015 r.  można oglądać nową wystawę czasową.

Czytaj więcej...

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY