Najnowsza wystawa „Co komu w duszy gra – pasje muzealników”

może naprawdę zaskoczyć widzów, ponieważ jest niezwykłym projektem realizowanym w Pałacu Mieroszewskich, gdzie zobaczycie Państwo dosłownie kalejdoskop wyjątkowych przedmiotów.

W prezentacji ekspozycji chodzi nie tylko o zapoznanie Państwa z ciekawymi artefaktami, ale przede wszystkim przybliżenie pasji, jakimi oprócz pracy, na co dzień oddają się muzealnicy. W wystawie bierze udział piętnastu pracowników merytorycznych muzeów z Dąbrowy Górniczęj, Sosnowca, Katowic, Gliwic, Bytomia, Krakowa i oczywiście Będzina.

Wśród zebranych muzealników są podróżnicy, miłośnicy szkła i porcelany, dawnej mody, lalek z całego świata, zegarów, książek, fotografii, starych szkieł aptecznych, monet oraz muzealnicy tworzący zachwycające rzeczy i odtwórcy pól bitewnych. Po tej prezentacji można się domyślić, że swoje pasje zobrazowali historycy, etnografowie, historycy sztuki, kulturoznawcy, archeologowie. Wystawa jest prezentowana na dwóch kondygnacjach pałacu, które zapełniają ciekawe artefakty.

Oprócz doznań estetycznych widz zauważy, że na wystawie „uwalniamy książki” i dzielimy się z innymi radością czytania, czyli stosujemy ideę pod hasłem Bookcrossing polegającą na pozostawieniu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Rozpoczynamy tę akcję w Pałacu Mieroszewskich i zachęcamy do wzięcia i przeczytania książek przyszykowanych na wystawie, a może ktoś z Państwa przyniesie do pałacu już przeczytaną książkę i pozostawi dla następnych czytelników?

Zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia niezwykłej wystawy oraz do udziału w Bookcrossing̕u.

BOOKZapraszamy i zachęcamy do CROSSING POLSKA

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY