Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nowej wystawy w Pałacu Mieroszewskich pt. "POD NIEBEM" - Wystawa fotografii lotniczej i modeli samolotów, która zostanie otwarta 3 sierpnia 2019 r.

Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie Bartka Bery - fotografa lotniczego, który specjalizuje się w sesjach "air to air". W ostatnich latach fotografował większość statków powietrznych należących do Sił Zbrojnych RP oraz wielu innych krajów NATO (Francja, Niemcy, Belgia, Holanda, Węgry, Włochy, Norwegia, Słowacja, Dania, Portugalia, Kanada, Stany Zjednoczone, Litwa i inne). Fotografował polskie kontyngenty wojskowe w Afganistanie i na Litwie. Był głównym koordynatorem fotograficznym sesji wykonywanych z okazji 100 lecia lotnictwa wojskowego oraz NATO Tiger Meet 2018. Dodatkową gałęzią jego fotograficznej działalności są siły specjalne – fotografował między innymi Jednostkę Wojskową GROM.

Druga część wystawy to prezentacja dorobku fotograficznego spotterów - pasjonatów fotografii lotniczej. Na ekspozycji będzie można zobaczyć zdjęcia Adama Sygacza, Tomasza Woźniaka, Krzysztofa Kowalczyka, Andrzeja Rakowskiego, Grzegorza Rakosza, Adama Matuszkiewicza, Franciszka Tarskiego, Radosława Beneša, Rafała Liwochowskiego, Sebastiana Dombrowskiego, Adama Cupiała oraz Piotra Maja.

Ekspozycję fotografii lotniczej uzupełni wystawa modeli samolotów - zarówno wojskowych z okresu I i II Wojny Światowej jak i modeli samolotów pasażerskich z całego świata w różnych skalach.

Wystawa potrwa od 3 sierpnia do 22 września 2019 r.

Serdecznie zapraszamy!