Od 7 lutego w Pałacu Mieroszewskich można zobaczyć wystawę fotograficzną „GÓRNICY - SZOLĄ W DÓŁ”.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Prezentowane fotografie to efekt dokumentowania w latach 2014 – 2019 niebezpiecznej i trudnej codzienności w kopalniach węgla na Śląsku i zarazem część autorskiego albumu o tym samym tytule. Wystawa jest niezwykłą podróżą fotograficzną, gdzie w ciemnościach, kilkaset metrów pod ziemią, w temperaturze sięgającej ponad 30 stopni Celsjusza i wysokiej wilgotności, górnikom podczas ich „czarnej roboty” towarzyszył z aparatem Piotr Zwarycz (www.gornicy.com) - oficer Państwowej Straży Pożarnej, ratownik wysokościowy, taternik jaskiniowy, płetwonurek, skoczek spadochronowy, motorowodniak, fotograf, dokumentalista. Laureat i finalista prestiżowych konkursów m. in. Grand Press Photo, Śląskiej Fotografii Prasowej, Amundsen Photo Award, Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, Chromatic Awards. Jako jedyny Polak w historii trwania konkursu wybrany fotografem roku 2019 przez kapitułę Neutral Density Awards.

Organizatorami wystawy są: Fundacja im. Anny Pasek oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie.
Wystawa będzie czynna do 1.03.2020 r. Serdecznie zapraszamy.