Naszych gości zwiedzających stylowe, pałacowe wnętrza spotka miła niespodzianka, ponieważ od 14 maja w pięknych salonach będzie można obejrzeć projekty sukien wieczorowych dokumentujące wieloletnią działalność Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu. W ubiegłym roku szkolnym placówka obchodziła jubileusz 75-lecia istnienia szkoły i w związku z tak ważną uroczystością zorganizowała wystawę projektów dyplomantów z wielu dekad.

W Pałacu Mieroszewskich prezentujemy część tej ekspozycji. Wśród kilkunastu ciekawych realizacji można odnaleźć projekt autorstwa słynnego, polskiego projektanta Jerzego Antkowiaka, który od wielu lat współpracuje z uczniami technikum udzielając im podczas warsztatów cennych rad i uwag w sprawach kolekcji modelowych.

Prezentowane w będzińskim pałacu projekty sukien, łączące w sobie wpływy z dawnych epok z fantazją, wrażliwością i talentem autorów, skłaniają do refleksji, iż świat stylu i szyku od świata sztuki czasami dzieli tylko cienka, niewidoczna granica, a może wcale jej nie ma?

Zapraszamy do Pałacu Mieroszewskich, gdzie każda modna pani znajdzie własne inspiracje na specjalne okazje.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY