Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na wystawę „Dobranocki mojej babci i mamy”, która zostanie udostępniona w Pałacu Mieroszewskich od 1 czerwca do 31 sierpnia 2016 r.

W kolorowy świat dziecięcych wspomnień wprowadzą nas bohaterowie popularnych polskich dobranocek. Wystawa została zbudowana w oparciu o oryginalne lalki, które występowały w animacjach filmowych, pochodzące ze zbiorów Muzeum Dobranocek im. Wojciecha Jamy w Rzeszowie oraz z Muzeum Kinematografii w Łodzi.

W aranżacji wystawy przewidziano także element interaktywny. Z myślą o najmłodszych zwiedzających zostanie przygotowany pokoik Misia Uszatka, wyskalowany do dużego pomieszczenia, w którym będą mogły położyć się na łóżeczku bohatera popularnej dobranocki i posłuchać bajki czytanej przez rodzica lub usiąść przy stoliku i pokolorować książeczkę z bohaterami wieczorynek. Ekspozycja będzie też posiadać specjalne tablice dla dzieci z dysfunkcją wzroku oraz księgę z opisem bajek w języku brajla.