Od 30 maja w Pałacu Mieroszewskich udostępniona została nowa wystawa „Rzeźba w drewnie Zagłębia Dąbrowskiego” pod patronatem prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Na wystawie w Pałacu Mieroszewskich przedstawiono rzeźbę w drewnie wykonawców zamieszkałych w Zagłębiu Dąbrowskim, znajdującą się w zbiorach Muzeum Zagłębia w Będzinie oraz Muzeum Śląskiego w Katowicach. Większość prac zaprezentowanych na wystawie powstała w II połowie XX wieku, przy czym znajdziemy tu także prace najnowsze powstałe w latach 2009-2012.
Ekspozycja to swoista próba inwentaryzacji rzeźby w drewnie w Zagłębiu Dąbrowskim
z naciskiem na tworzących w regionie rzeźbiarzy. Wystawa prezentuje rzeźby w drewnie autorstwa Antoniego Toborowicza, Tadeusza Ślęzaka, Jana Podesek, Wiesława Rodaka, Jarosława Dajnowskiego, Grzegorza Jarosa oraz Józefa Polańskiego.  Na wystawie zaaranżowano także warsztat rzeźbiarza.
Wystawa potrwa do 2 lipca 2017 r.