Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na wernisaż wystawy Małgorzaty Rynarzewskiej „Moje inspiracje” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, który odbędzie się 15 maja o godz. 17.00 w Zamku.


Małgorzata Rynarzewska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, gdzie zdobyła dyplom z projektowania wnętrz i ogrodów oraz konserwacji obrazów. Od wielu lat jej życie zawodowe związane jest z kulturą – pełniła funkcję pełnomocnika dyrektora ds. technicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu a obecnie jest plastykiem w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, aranżuje wystawy, prowadzi zajęcia edukacyjne. Największą pasją Małgorzaty Rynarzewskiej jest jednak malarstwo. Nikt lepiej nie odda istoty zamiłowania do malarstwa, jak sama autorka Małgorzata Rynarzewska: „Farba to materia magiczna, której nie da się do końca określić i odgadnąć. Moje obrazy to napięcie i cisza, równowaga między krzykiem a szeptem, to dopełnienie i poszerzenie świata teatru, który jest mi tak bardzo bliski. Moje malarstwo to obszar poszukiwania światła, malarskiej materii czy śladów rzeczywistości, w której poszukuję prawdy o sobie i otaczającym świecie”. Prace Małgorzaty Rynarzewskiej były prezentowane m. in.: Galeria Nova Poznań, ODK KADR Warszawa, Centrum Wikliniarstwa Rudnik nad Sanem, ZPAP Warszawa, ART STUDIO Richmond Londyn.
Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy „Moje inspiracje” w będzińskim zamku. Wystawa potrwa od 15.05.2018 r. do 17.06.2018 r.

 

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY