Muzeum Zagłębia w Będzinie serdecznie zaprasza na niezwykłą wystawę - fotograficzną podróż po Ameryce Południowej w obiektywie Lidii Stefek.


Lidia Stefek
Podróżniczka z zamiłowania i wykształcenia (absolwentka turystyki i rekreacji w specjalności turystyka międzynarodowa). W wolnych chwilach pisze. Nagradzana za opowiadania i wiersze. Wydała powieść "Strachy" z tłem historycznym Zagłębia czasów II wojny światowej,książkę "AnieleNIE", a także współtworzyła podręcznik dla studentów turystyki. Prowadzi wykłady i prelekcje podróżnicze dla szkół, bibliotek, miejsc związanych z ogólnie pojętą turystyką i kulturą. Uczestniczka warsztatów podróżniczych z Martyną Wojciechowską będących nagrodą w konkursie literacko-podróżniczym. Prowadzi bloga podróżniczo-kulturalnego "Świat to za mało" oraz stronę promującą wydarzenia i atrakcje turystyczne miasta "Będzin to za wiele". Za swoją lokalną działalność za rok 2016 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Będzina i Przewodniczącego Rady Miejskiej Będzina za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W 2016 roku uhonorowana też statuetką Przyjaciela MiPBP w Będzinie, z którą współpracuje na polu kulturalnym miasta. Podstawową misją Lidii jest przybliżanie i dokumentowanie piękna świata poprzez bliskie turystyce dziedziny na przykładzie autorskich zdjęć i przeżyć przywiezionych z różnych zakątków globu.

„Ameryka to za mało”
Ameryka Południowa to miejsce zapierające dech w piersi. Znajdujemy tu koncentrat urokliwych miejsc, które spotkać można na innych kontynentach. Wysokie góry, wulkany, gejzery, lodowce, malownicze doliny, laguny, wąwozy, stepy, pustynię, solnisko, archipelagi wysp, wysokogórskie jeziora, wielkie miasta, maleńkie indiańskie wioski, życie codzienne i festyny nad Jeziorem Titicaca, odległą kulturę Inków, wreszcie dziką dżunglę Amazonii. Wszystkie kolory Ameryki Południowej zostaną pokazane na podstawie wędrówki Lidii zaczynającej się od Kolumbii, potem Ekwador, archipelag Wysp Galapagos, Peru, Brazylię, Boliwię, aż po Chile. Może się okazać, że Ameryka to za mało dla Lidii ze "Świat to za mało".

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY