Od grudnia bieżącego roku do pierwszych dni marca roku następnego będziemy eksponować wystawę biżuterii i wyrobów użytkowych z bursztynu bałtyckiego.

Zbiory pochodzą z Muzeum Bursztynu w Gdańsku i Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu. Te pierwsze, i zarazem liczniejsze, wchodziły w skład przygotowanej w Muzeum Bursztynu wystawy czasowej „Bursztynowe skarby” -  i taką nazwę postanowiliśmy zachować dla naszej ekspozycji.
Uzupełnieniem fotograficznym będzie zestaw plansz, poświęconych trudnej pracy poławiaczy bursztynu. Zapewnimy także możliwość obejrzenia dwóch filmów traktujących o pozyskiwaniu bursztynowego surowca w latach przedwojennych i współcześnie.
Zabytki zebrane na wystawie stanowią przegląd technik i trendów artystycznych stosowanych w obróbce jantaru od początku XX wieku (art deco) po czasy najnowsze.
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Pałacu Mieroszewskich i zapoznania się z przejawami kunsztu polskich (i nie tylko) bursztynników ostatniego stulecia.