Alfons Klejna - wszechstronny fotograf, nauczyciel, pasjonat, artysta związany z Pomorzem. Jego twórczość będziemy mogli podziwiać w Podziemiach Będzińskich, od 6 października 2017 r., na nowo prezentowanej wystawie czasowej pt. "Alfons Klejna – fotograf Pomorza. Archeologia".

Ekspozycja pochodzi z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, z którym Alfons Klejna był związany zawodowo przez wiele lat. Jako fotograf muzealny uczestniczył w licznych badaniach archeologicznych dokumentując na swoich zdjęciach miejsca, zabytki, archeologów czy też przypadkowych obserwatorów. Fotografie zaprezentowane na wystawie są o tyle ciekawe, że ukazują Klejnę nie tylko jako utalentowanego dokumentalistę ale również wrażliwego artystę. Zapraszamy do obejrzenia wystawy!