Muzeum Zagłębia w Będzinie zainspirowane nadchodzącą porą roku, prezentuje nową wystawę czasową „Niegdysiejsze śniegi. Zima w metropoliach”.  

 

Ekspozycja została wypożyczona z Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Będzie ją można oglądać w Podziemiach Będzińskich do końca stycznia 2016 r.
Wystawa przywołuje zwyczaje i atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w wielkich światowych metropoliach w pierwszej połowie XX wieku.  Momenty uchwycone na fotografiach, choć w mroźnej aurze, wywołują ciepłe skojarzenia -  dziecięcych zabaw na lodowisku, prezentów gwiazdkowych,  śnieżnych psot i figli nierozerwalnie związanych ze Świętami.   
Ekspozycja przedstawiająca widoki z Warszawy, Wiednia, Berlina, Londynu, Paryża i Nowego Jorku, przekonuje odbiorcę, że bez względu na czasy, zwyczaje, mody i obrzędy wyjątkowy nastrój tego czasu oraz towarzyszące mu emocje pozostają wciąż te same.
Ujęta w kadrach atmosfera, poprzez swą wyjątkowość i magię, emanuje intensywnym blaskiem. Negując ograniczenia czasu i przestrzeni dostarcza wzruszeń każdemu z nas.   

Wystawę można zwiedzić bezpłatnie po uprzednim umówieniu telefonicznym pod nr tel. 32 267 77 07.   

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY