2016 rok jest to czas wyjątkowy dla Muzeum Zagłębia w Będzinie. Nasza placówka obchodzi bowiem 60 - lecie swojego istnienia. W związku z tak ważnym dla nas wydarzeniem, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na nową wyjątkową wystawę pt. „Dzielnice Będzina”. Będzie ona prezentowana w Podziemiach Będzińskich od 5 lipca do 31sierpnia 2016 roku.

Na wystawie znajdą się archiwalne fotografie pochodzące ze zbiorów Muzeum Zagłębia wraz z krótką historią każdej z dzielnic. Zdjęcia ukazują miasto w różnych okresach historycznych - począwszy od początku XX wieku, aż po czasy współczesne. Ponadto zwiedzający oprócz wspomnianych już fotografii będą mogli zapoznać się z umieszczonym na planszach planem miasta wydanym nakładem księgarni Adolfa Żmigroda w Będzinie. Plan przedstawia stan rozwoju Będzinaw końcu lat 20 - tych XX wieku - przed wybudowaniem m.in. nowego gmachu poczty czy hal targowych.

Jesteśmy pewni, że dla wielu z Państwa nasza wystawa będzie prawdziwym powrotem do przeszłości, do wspomnień, do czasów młodości. A dla naszych najmłodszych gości, impulsem do poznawania niezwykle ciekawej i bogatej historii naszego królewskiego miasta.

Jednocześnie mając na uwadze szczególne znaczenie Muzeum Zagłębia w środowisku lokalnym i nie tylko, chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w obchodach 60 rocznicy powstania Muzeum Zagłębia w Będzinie.  Mamy  nadzieję na liczny udział w zaplanowanych na rok 2016 uroczystościach, koncertach, prelekcjach i spotkaniach.

Serdecznie zapraszamy Państwa do Podziemi Będzińskich